Till startsidan

Hem

Årsboken

Exkursioner

Seminarier

Om oss

Bli medlem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bergslagsarkivs styrelse 2021

Anders Nordebring
Ordförande Anders Nordebring 
Foto: Börje Holmén    

ordförande
Anders Nordebring (anders.nordebring[at]riksarkivet.se)
Landsarkivet i Uppsala

vice ordförande
Berith Sande (fa[at]arkivcentrumvarmland.se)
Föreningsarkivet i Värmland

sekreterare
Helena Karlsson (helena[at]arkivsormland.se)
Arkiv Sörmland

kassör
Håkan Henriksson (hakan.henriksson[at]arkivcentrum.se)
ArkivCentrum Örebro län

ledamöter
Per-Ove Eklöf (per.o.eklof[at]koping.se)
Västra Mälardalens kommunalförbund

Thomas Forsman (thomas.forsman[at]regiondalarna.se)
Regionarkivet Dalarna


Oskar Nilsson (oskar.nilsson[at]eskilstuna.se)
Eskilstuna stadsarkiv

ersättare
Heiko Droste (heiko.droste[at]historia.su.se)
Stockholms universitet


Ulla Ejemar (ulla.ejemar[at]arkivgavleborg.se)
Arkiv Gävleborg


Linda Höglund (linda.hoglund[at]varmlandsmuseum.se)
Värmlands museum

Magnus Jerlström (magnus.jerlstrom[at]lindesberg.se)
Lindesbergs kulturhistoriska arkiv  

Ingrid Neil (ingrid.neil[at]telia.com)
Gagnef

Björn Pierrou (bjorn.pierrou[at]arkivcentrumdalarna.se)
Arkivcentrum Dalarna

Christina Sirtoft Breitholtz (christina.sirtoft-breitholtz[at]svenskakyrkan.se)
Sala